KARADENİZ BATUM YAYLALAR TURU

Ankara Hareketli
TALEP GÖNDER

Ordu • Boztepe • Giresun • Torul • Karaca Mağarası • Hamsiköy • Uzungöl • Lustra ve Karaster Yaylası
Rize • Çayeli • Hopa • Batum • Botanik Park • Maçka • Of • Ayder Yaylası • Çamlıhemşin
Çinçiva • Zilkale • Palovit Şelalesi • Fırtına Deresi • Sürmene • Trabzon • Atatürk Köşkü
Ayasofya Camii • Akçaabat • Samsun • Amasya • Çorum

 

Akşam Saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Sokaktaki Atatürk Lisesi önünde buluşma ve Ordu'ya hareket.

VB.

Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Karadeniz'in 2.büyük şehri olan Ordu’ya varış.Güne güzel bir başlangıç yapmak üzere restoranımızda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından eşsiz manzara eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile Boztepe'ye çıkıyoruz.Ordu’yu ayaklarımızın altında hissedeceğimiz bu güzel yerde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Ordu’dan ayrılarak Giresun’a hareket. Giresun’dan geçerken panoramik olarak Giresun Kalesi ve Giresun Adasını görerek Görele'de kemençe evine uğrayarak kemençe hakkında bilgi alıyoruz.Ardından köftesi ile meşhur Akçaabat'da öğle yemeği molası veriyoruz.Öğle yemeği ardından Trabzon'da ilk durağımız Atatürk'ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Sonrasın da dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye gümüş işçiliğinin tanıtılması sonrası günümüzde camii olarak kullanılan Ayasofya (Kilisesi) Camiini ziyaret ediyoruz. Sonrasında manzarasıyla sizi kendine hayran bırakacak Boztepe'ye çıkıyoruz. Serbest zaman ardından otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Akçaabat Köftesi, Salata, Kaygana, Ezme, Tatlı, Ayran, Su, Çay
Akşam Yemeği; Otelimizde Açık Büfe veya Zengin Seçmeli Menü.
VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e vardığımızda Minibüslerle Lustra ve Garaster Yaylaları turumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Garaster Yaylası’na ulaşıyoruz. 2400 m. rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, geri dönüşe geçiyoruz. Öğle yemeği molası sonrası göl kenarında yürüyüş için serbest zaman. Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş Köprüsü’nde fotoğraf molası sonrası Rize’ye hareket. Yol güzergahında Çay Fabrikasında çayın işlenişinin tanıtımı ve alışveriş imkanı. Yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi (feretiko) atölyesine uğrayıp hem bilgi alıp hem de alış ve veriş yapma imkanı ve Çayeli üzerinden Hopa’daki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Uzungöl’de Tereyağlı Alabalık, Salata, Fırın Sütlaç, Su, Çay  
Akşam Yemeği; Otelimizde Açık Büfe veya Zengin Seçmeli Menü.
Yayla Turu; Lustra ve Garastel Yaylaları Turu Ücrete Dahildir
VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batum gezimiz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından Batum’a geçiş. Batum turumuzda; Ali-Nino Heykeli , Batum Limanı, Avrupa Meydanı, mitolojik serüvenlere konu olan Altın Post Anıtı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanı görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında tekrar Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Türkiye’ye giriş işlemleri sonrasında Ayder Yaylasındaki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama horon eşliğinde yayla otelimizde.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Ekstra
Akşam Yemeği; Otelimizde Açık Büfe veya Zengin Seçmeli Menü.
 
 
GÜRCİSTAN BATUM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan'a T.C kimlik numarası bulunan en az 10 yıllık nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-3 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç tasimak ve sınırdan gecirmek yasaktır.)

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalegon mevkiinden yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında kartpostallarda sıkça gördüğümüz Gelin Tülü Şelalesi'ni de fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Rize’nin şirin ilçesi Çamlıhemşin’e hareket. Burada bizi bekleyen araçlarımızla bir tarafta yeşilin bin bir tonunu görebileceğimiz bir tarafta da fırtına deresi manzarası eşliğinde Çinçiva olarak da bilinen Şenyuva köyüne varıyoruz.Tarihi Köprüyü gördükten sonra Zilkale'ye doğru devam ediyoruz. Sarp bir kaya üzerine inşa edilmiş tarihi Zilkale'yi ziyaret ettikten sonra Palovit Şelalesi'ne geçiyoruz. Muhteşem anılarla tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Fırtına deresi kenarındaki restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz rafting yada zipline aktivitelerine katılabililirler.Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Alabalık/Izgara Köfte/Kuru Fasulye, Muhlama, Turşu Kavurma, Laz Böreği, Su, Çay
Akşam Yemeği; Açık Büfe veya Zengin Set Menü.
Yayla Turu; Çinçiva Köyü, Zilkale ve Palovit Şelalesi Yayla Turu Ücrete Dahildir.
VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sümela Manastırı'na hareket. Yol güzergahımız da bulunan bıçak yapımı ile ünlü Sürmene'deki atölyemizde alacağımız bilgi ve alışveriş sonrası Sonrasında Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. ( Sümela Manastırı tadilattan yeni çıktığı için açık olan bölümler gezilecektir.) Öğle yemeğimizi vadi içerisindeki restoranlarda alabiliriz.Sonrasında Ordu'ya hareket.Vakfıkebir'de süt ve süt ürünleri alışveriş molası ardından otelimize varış.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Balık veya Tavuk, Salata, Muhlama, Tatlı, Su, Çay
Akşam Yemeği; Açık Büfe veya Zengin Set Menü.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’nun meşhur fındık ve mamülleri için alışveriş imkanı ardından Samsun’a hareket. Kurtuluş Mücadelesinin simgesi Samsun’a varış. İlk olarak Bandırma Vapuru'nu görüyoruz. Ardından Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı Mantika Palas'da açılan Gazi Müzesi ziyaretlerini de yaptıktan öğle yemeğimizde meşhur Samsun Pidesini tatma imkanı bulacağız. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Şehzadeler diyarı ve acık hava muzesi niteliğindeki Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımız sonrası Çakallar Tepesine çıkarak tüm şehri tek bir noktadan görme imkanımız olacaktır. Ardından II.Bayezid Külliyesi, Amasya şehir minyatürü ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği günümüzde ise müze olarak kullanılan Bimarhane, diğer adıyla Darüşşifa ziyaretleri sonrası, Yeşilırmak kenarına kurulu tarihi Yalıboyu Amasya Evlerini de görüyoruz. Daha sonra Ankara’ya hareket. Yol üzerinde Ferhat'ın Şirin için deldiği dağları görüp, Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası ve gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara'ya varış.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde Açık Büfe'dir.
Öğle Yemeği; Meşhur Samsun Pidesi ( kaşarlı/kıymalı ) . Salata , İçecek, Çay İkramı

 

VB.