KARADENİZ BATUM YAYLALAR TURU

Ankara Hareketli
TALEP GÖNDER

KARADENİZ YAYLALARI ve BATUM TURU

Ordu • Boztepe • Giresun • Uzungöl • Lustra ve Garaster Yaylası
Rize • Çayeli • Hopa • Batum •  Maçka • Of • Ayder Yaylası • Çamlıhemşin
Çinçiva • Zilkale • Palovit Şelalesi • Gito Yaylası • Fırtına Deresi • Sümela Manastırı • Sürmene • Trabzon • Atatürk Köşkü
Akçaabat • Samsun • Amasya • Çorum

3 YAYLA TURU DAHİL

LUSTRA - GARASTER YAYLASI • AYDER YAYLASI • GİTO YAYLASI 
TAM PANSİYON KONAKLAMA

Akşam Saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Sokaktaki Atatürk Lisesi önünde buluşma ve Ordu'ya hareket.

VB.

Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Karadeniz'in 2.büyük şehri olan Ordu’ya varış.Güne güzel bir başlangıç yapmak üzere restoranımızda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından eşsiz manzara eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile Boztepe'ye çıkıyoruz. Ordu’yu ayaklarımızın altında hissedeceğimiz bu güzel yerde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Ordu’dan ayrılarak Giresun’a hareket. Giresun’dan geçerken panoramik olarak Giresun Kalesi ve Giresun Adasını görerek Görele'de kemençe evine uğrayarak kemençe hakkında bilgi alıyoruz.Ardından köftesi ile meşhur Akçaabat'da öğle yemeği molası veriyoruz.Öğle yemeği ardından Trabzon'da ilk durağımız Atatürk'ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Sonrasın da dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye gümüş işçiliğinin tanıtılması sonrası manzarasıyla sizi kendine hayran bırakacak ve Trabzon manzaralı Boztepe'ye çıkıyoruz.Çay molası sonrasında otelimize hareket.Odalarımıza yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftesi, Salata, Tatlı, Ayran, Su, Çay
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Konaklama: Sandal Hotel, Aksular Hotel Vb.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e vardığımızda Minibüsler ile Lustra ve Garaster Yaylaları turumuza başlıyoruz. (Hava ve sis durumuna göre Haldizen Yaylası) Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Garaster Yaylası’na ulaşıyoruz. 2400 metre rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, geri dönüşe geçiyoruz. Restoranda Öğle yemeğimizi aldıktan sonra göl kenarında yürüyüş için serbest zaman.Sonrasında Rize’ye hareket. Yol güzergahında Çay Fabrikasında çayın işlenişinin tanıtımı ve alışveriş imkanı. Yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi (feretiko) atölyesine uğrayıp hem bilgi alıp hem de alış ve veriş yapma imkanı ve Çayeli üzerinden Hopa’daki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği: Uzungöl’de Tereyağlı Alabalık, Salata, Fırın Sütlaç, Su, Çay  
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Yayla Turu: Lustra ve Garastel Yaylaları Turu Ücrete Dahildir
Konaklama: Hotel Terzioğlu Vb.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batum gezimiz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından Batum’a geçiş. Batum turumuzda; Ali-Nino Heykeli , Batum Limanı, Avrupa Meydanı, mitolojik serüvenlere konu olan Altın Post Anıtı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanı görülecek yerler arasındadır.Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında tekrar Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Türkiye’ye giriş işlemleri sonrasında Ayder Yaylasındaki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama yayladaki otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği: Yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Konaklama: Elif Otel Vb.

GÜRCİSTAN BATUM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA;

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan'a T.C kimlik numarası bulunan YENİ TİP nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir.Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-3 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç tasimak ve sınırdan gecirmek yasaktır.)

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalegon mevkiinden yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında kartpostallarda sıkça gördüğümüz Gelin Tülü Şelalesi'ni de fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Rize’nin şirin ilçesi Çamlıhemşin’e hareket.Burada bizi bekleyen araçlarımızla bir tarafta yeşilin bin bir tonunu görebileceğimiz bir tarafta da fırtına deresi manzarası eşliğinde Çinçiva olarak da bilinen Şenyuva köyüne varıyoruz.Tarihi Köprüyü gördükten sonra Zilkale'ye doğru devam ediyoruz. Sarp bir kaya üzerine inşa edilmiş tarihi Zilkale'yi ziyaret ettikten sonra Palovit Şelalesi'ne geçiyoruz.Ardından adeta bulutların üstünde yer alan ve Dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bitki türleri ile dolu 2140 metre yükseklikteki Gito Yaylasına çıkıyoruz.Bu muhteşem yerde vereceğimiz serbest zaman ardından tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Fırtına deresi kenarındaki restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz rafting ya da zipline aktivitelerine katılabililirler.Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI:
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği: Alabalık/Izgara Köfte/Kuru Fasulye, Muhlama, Turşu Kavurma, Laz Böreği, Su, Çay
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Yayla Turu: Çinçiva Köyü, Zilkale ve Palovit Şelalesi , Gito Yaylası Turu Ücrete Dahildir.
Konaklama: Vadi Otel, Lazlakar Otel Vb.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sümela Manastırı'na hareket.Yol güzergahımız da bulunan bıçak yapımı ile ünlü Sürmene'deki atölyemizde alacağımız bilgi ve alışveriş sonrası Sonrasında Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. ( Sümela Manastırı tadilattan yeni çıktığı için açık olan bölümler gezilecektir.) Öğle yemeğimizi vadi içerisindeki restorantımızda alıyoruz.Sonrasında Ordu'ya hareket.Vakfıkebir'de süt ve süt ürünleri alışveriş molası ardından otelimize varış.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği: Sümela Vadi Restoran
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Konaklama: Grand Tesk Hotel Vb.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’nun meşhur fındık ve mamülleri için alışveriş imkanı ardından Samsun’a hareket. Kurtuluş Mücadelesinin simgesi Samsun’a varış. İlk olarak Bandırma Vapuru'nu görüyoruz. Ardından Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı Mantika Palas'da açılan Gazi Müzesi ziyaretlerini de yaptıktan öğle yemeğimizde meşhur Samsun Pidesini tatma imkanı bulacağız.Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Şehzadeler diyarı ve acık hava müzesi niteliğindeki Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımız sonrası Çakallar Tepesine çıkarak tüm şehri tek bir noktadan görme imkanımız olacaktır. Ardından II.Bayezid Külliyesi, Amasya şehir minyatürü ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği günümüzde ise müze olarak kullanılan Bimarhane, diğer adıyla Darüşşifa ziyaretleri sonrası, Yeşilırmak kenarına kurulu tarihi yalı boyu Amasya Evlerini de görüyoruz. Daha sonra Ankara’ya hareket.Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası ve gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara'ya varış.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahidir
Öğle Yemeği; Meşhur Samsun Pidesi ( kaşarlı/kıymalı ) . Salata , İçecek, Çay İkramı

VB.