OTOBÜS İLE ORTA AVRUPA TURU ANKARA HAREKETLİ

Ankara Hareketli
TALEP GÖNDER

2019 OTOBÜS İLE ORTA AVRUPA TURU

Ankara’dan Otobüs İle  ► 6 Ülke ► 8 Gece 9 Gündüz

SIRBİSTAN (1) (Niş, Belgrad, Novi Sad) – MACARİSTAN (2) (Budapeşte, Szentendere, Vysegrad, Estergon)
SLOVAKYA (Bratislava) – AVUSTURYA (2) (Viyana, Seegrotto, Baden)
ÇEKYA (Çek Cumhuriyeti) (2) (Cesky Krumlov, Prag, Karlovy Vary) – BULGARİSTAN (1) (Sofya)

4* Otellerde Konaklama | 8 Adet Sabah Kahvaltısı
Türkçe Rehberlik | Lüks Tv'li Otobüs İle Ulaşım | Tur Süresince Araç İçi İkramlar
Tüm Gündüz Turları Dahil | Yeşil Pasaporta Vize Yok

 
 
Saat 16:00'da Milli Kütüphane Otobüs (Metro) Durakları önünden hareketle; İstanbul, Edirne kara yolunu takip ederek Kapı Kule sınır kapısına hareket.
 
Akşam Yemeği : Ankara - İstanbul Arası mola tesislerinde alabilirsiniz. 
Otobüs İçi İkramlar : Su, çay, nescafe ikramı tur ücretine dahildir.
Konaklama : Konaklama yoktur, Otobüs yolculuğu yapılacaktır.
Varış Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini Niş varış saati 08:00
Günlük Rota : Tıklayınız
VB.

Gerekli molalarla Kapı Kule sınır kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Harmanlı, Plovdiv, Sofya güzergahını takip ederek Sırbistan’a bağlı Niş’e varış. Otobüs içi kahvaltılık ikramlarımızın dağıtılması sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varış. Belgrad panoramik şehir turumuz esnasında;  Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı (İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze), Şehit Damat Ali Paşa Türbesini, Bayraklı Camii, Meryem Ana Gül Kilisesi ve Sava Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Belgrad'daki otelimize yerleşme ve konaklama BELGRAD'da. 

FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil BELGRAD Şehir Turu.
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe. 

Sabah Kahvaltısı : Otobüs içi kahvaltılık ikram paketi tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Belgrad’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Belgrad’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama : 3* veya 4* otellerde konaklanacaktır.
Para Birimleri :  Sırbistan - Dinar ( Ort. 1 Euro: 115 Dinar ) 
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

Günlük Rota : Tıklayınız

VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Viyana’ya hareket. Yol güzergahımızda Bratislava Turu. Panoramik şehir turumuzda; Bratislava Nehir Kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich  Palace, Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina göreceğimiz yerler arasındadır. Bratislava turumuzdan sonra Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışın ardından Viyana panoramik şehir turu; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme ve konaklama VİYANA’da.  
 
FARKIMIZ : 
 Tur Ücretine Dahil BRATİSLAVA Turu.
 Tur Ücretine Dahil VİYANA Şehir Turu.
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe. 
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Bratislava’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Viyana’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır..
Para Birimleri : Avusturya - Euro 
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00 
Günlük Rota : Tıklayınız
VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Viyana Ormanları & Seegrotto Yer Altı Gölü & Mayerling ve Baden Turu. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’nun gezilmesini takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü görüyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı bahçeleri ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik Tuna Kulesi turu. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama VİYANA’da.  
 
FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil VİYANA ORMANLARI & SEEGROTTO YER ALTI GÖLÜ & MAYERLİNG VE BADEN Turu.
► Tur Ücretine Dahil SCHONBRUNN SARAYI ve TUNA KULESİ Turu.
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Baden’de serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Viyana’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz veya Grizing Yemekli Gece Turuna katılabilirsiniz. 
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır..
Para Birimleri : Avusturya - Euro 
Otele Giriş Saati : Tahmini: 20:00 
Günlük Rota : Tıklayınız
GRINZING GECESİ TURU ( 50 € ) :

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Grinzing Gecesi Turu’na katılıyoruz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu muhteşem bir gece geçireceksiniz.

VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Prag’a hareket, yol üstünde ile Cesky Krumlov Turu. Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a turu sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turumuzda; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer, odalarımıza yerleşme ve konaklama PRAG’da.  
 
FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil CESKY KRUMLOV Turu.
► Tur Ücretine Dahil PRAG Şehir Turu. 
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde alabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Prag’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz veya Vlatava Yemekli Tekne Turuna katılabilirsiniz. 
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır..
Para Birimleri : Çekya ( Çek Cumhuriyeti ) - Koruna / Euro ( Ort. 1 Euro: 26 Koruna ) 
Otele Giriş Saati : Tahmini: 20:00 
Günlük Rota : Tıklayınız
VLTAVA YEMEKLİ TEKNE TURU ( 45 € ) :

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılıyoruz. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek ve 1 adet içecek eşliğinde izliyoruz.

VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı  ardından Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama PRAG’da.  
 
FARKIMIZ : 
 Tur Ücretine Dahil KARLOVY VARY KÜLTÜR & ALIŞVERİŞ Turu.
 Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Karlovy Vary’de serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Prag’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz veya Ortaçağ Yemekli Gece Turuna katılabilirsiniz. 
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır.
Para Birimleri : Çekya ( Çek Cumhuriyeti ) - Koruna / Euro ( Ort. 1 Euro: 26 Koruna ) 
Otele Giriş Saati : Tahmini: 20:00 
Günlük Rota : Tıklayınız
ORTAÇAĞ GECESİ TURU ( 65 € ) :

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Ortaçağ Gecesi Turu’na katılıyoruz. Yaklaşık 700 yıllık bir handa yer alan ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. 

VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Budapeşte’ye hareket. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burçları, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket odalarımıza yerleşme ve konaklama BUDAPEŞTE’de.
 
FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil BUDAPEŞTE Şehir Turu. 
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde alabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Budapeşte’de serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır..
Para Birimleri : Macaristan - Macar Forinti / Euro ( Ort. 1 Euro: 313 Macar Forinti ) 
Otele Giriş Saati : Tahmini: 20:30 
Günlük Rota : Tıklayınız
TUNA NEHRİ TEKNE TURU ( 35 € ) :

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri Turu’na katılıyoruz. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile muhteşem gece manzaraları ile Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatını bulacağınız turumuza katılıyoruz.

VB.
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından Esztergom Kalesi & Vysegrad & Sztendere Turu. Bu turumuzda ilk olarak; Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası göreceğimiz yerler arasındadır. Visegrad Kalesinin panoramik olarak görülmesinden sonra Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Tur sonrasında telimize dönüş Konaklama BUDAPEŞTE’de.
 
FARKIMIZ : 
 Tur Ücretine Dahil ESZTERGOM KALESİ & VYSEGRAD & SZTENDERE Turu.
 Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle Visegrad’da serbest zamanda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde alabilirsiniz veya Macar Gipsy Yemekli Gece Turuna katılabilirsiniz.
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır..
Para Birimleri : Macaristan - Macar Forinti / Euro ( Ort. 1 Euro: 313 Macar Forinti )  
Otele Giriş Saati : Tahmini: 20:30 
Günlük Rota : Tıklayınız
MACAR GİPSY GECESİ TURU ( 55 € ) :

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği  Macar Gipsy Gecesi Turu’na katılıyoruz. Akşam yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve show programlı bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji  Şaraplarının tadımını yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. 

VB.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sırbistan’ın Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı Nov Sad şehrinde yapacağımız yürüyüş sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Sofya’ya hareket. Gerekli molalarımız ve manzaralar eşliğinde Sofya’ya varış. Otelimize yerleşme ve konaklama SOFYA'da.

FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil NOVİ SAD Turu.
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Konaklama : 4* vb. otellerde konaklanacaktır.
Para Birimleri : Sırbistan - Dinar ( Ort. 1 Euro: 115 Dinar ) - Bulgaristan - Leva ( Ort. 1 Euro: 1.95 Leva ) 
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30

Günlük Rota : Tıklayınız

VB.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya‘da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi'ni gördükten sonra Türkiye'ye hareket. Kapıkule sınır kapısından Türkiye'ye giriş. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a hareket. İstanbul’a varışımıza takiben gerekli molalar sonrası gece saatlerinde Ankara'ya varış. 

Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Gömü Tour Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

FARKIMIZ : 
► Tur Ücretine Dahil SOFYA Şehir Turu
► Tur Ücretine Dahil Otobüs İçi İkramlar; Su, Çay, Nescafe.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesisinde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Edirne - İstanbul Arası mola tesislerinde alabilirsiniz.
Konaklama : Konaklama yoktur, Otobüs yolculuğu yapılacaktır.
Para Birimleri : Bulgaristan - Leva ( Ort. 1 Euro: 1.95 Leva ) 
Varış Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini İstanbul varış saati 20:00, Ankara varış saati 01:00

Günlük Rota : Tıklayınız

VB.
► GRİZİNG MEYHANELERİ TURU (50 €) 
► VLATAVA TEKNE TURU (45 €) 
► ORTAÇAĞ GECESİ TURU (65 €) 
► MACAR GİPSY GECESİ TURU (55 €) 
► TUNA NEHRİ TEKNE TURU (35 €) 
 
TUR KAYIT ESNASINDA AVANTAJLI PAKET OLARAK ALINIRSA KİŞİ BAŞI 250 € YERİNE 175 €
VB.