ROMANYA '' ORTAÇAĞ KASABALARI '' TURU

‘’ Bir Ortaçağ Masalına Yolculuk‘’
Ankara’dan Otobüs İle  | 5 Gece 6 Gündüz  
   3* ve 4* Otellerde Konaklama
Ekstra Turlar Dahil | Yeşil Pasaporta Vize Yok
Varna – Köstence – Bükreş – Sibiu – Sighişoara – Braşov - Veliko Tırnovo

Akşam saat 19.00’da Milli Kütüphane otobüs durakları önünde buluşma ve hareket.Gerekli molalar sonrasında Kırıklareli Dereköy Sınır Kapısına varış.Gerekli pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’den çıkış yapıyoruz.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Sabah saatlerinde Burgaz’a varışımız ardından Restoranda alacağımız sabah kahvaltısı sonrası panoramik olarak şehir turumuzu yapıyoruz.Ardından anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur.Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Varna’daki otelimizde.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Sabah kahvaltımızın ardından Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz.Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Köstence olacak.Köstence’de yapacağımız panoramik turda; Mahmudiye Camii, Ortadoks Katedrali, Romen Katolik Kilisesi, Saligny Anıtı, deniz feneri, surlar ve dünyaca ünli Mamaia sahili görülecek yerler arasındadır. Köstence turumuzun ardından Romanya’nın Başkenti Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Şehre varışımız sonrası şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet SarayıKretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bükreş’deki otelimizde.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Sabah kahvaltı ardından Avrupa’nın en iyi panoramik yollarını izleyerek Sibiu için yola çıkacağız.Küçük köyler, yüksek dağlar ve yemyeşil doğa arasında devam eden yolumuzda Sibiu’ya devam edeceğiz.Dünyanın en huzurlu şehirlerinden biri seçilen Sibiu, Erdel Beyliği döneminde başkentlik yapmış. Sibiu aynı zamanda 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti de olmuştur. Küçük ama çok keyifli olan şehirde Büyük ve Küçük Meydan, Katedral, Nicolae Balcescu Caddesi, Yalanlar Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır.Ardından otelimize yerleşme.Konaklama Sibiu’daki otelimizde.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Kahvaltının ardından Avrupa’nın en iyi korunmuş ortaçağ kenti UNESCO miras listesinde yer alan Sighişoara ‘ya hareket ediyoruz. Sibiu – Sighişoara yolculuğumuz yine muhteşem manzaralar eşliğinde olacak.Kont Drakula’nın da doğduğu şehir olarak bilinen şehir  14.yy da kurulmuş ve günümüzde hala yaşayan bir şehir olan Sighiosoara ziyaretçilerine Saat Kulesi, Lutheran Kilisesi ve diğer tarihi yapıları ile mükemmel bir Ortaçağ keyfi yaşatacak.Serbest zaman ardından Braşov’a hareket.Konaklama Braşov’daki otelimizde.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Sabah kahvaltımızın ardından Transilvanya Bölgesi gezimiz için yola çıkıyoruz.Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz.Ardından Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz.Daha sonra Bükreş’e hareket.Bükreş’de Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binasını da gezip akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşme.Konaklama Bükreş’deki otelimizde.

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.

Sabah kahvaltımızın ardından Bükreş – Rusçuk üzerinden Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovoolacak. Yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. Daha sonra Türkiye’ye hareket.Kapıkule sınır kapısına varış. Türkiye'ye giriş işlemleri sonrası Free shooplarda vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul üzerinden sabah saatlerinde Ankara’ya varış. 

Günün Rotası : Tıklayınız

VB.