TADI DAMAĞIMDA KARADENİZ TURU

Ankara Hareketli
TALEP GÖNDER

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ordu • Boztepe • Giresun • Akçaabat • Ayder Yaylası  • Uzungöl  • Sürmene • Lustra ve Garaster Yaylası
• Çamlıhemşin •  Atatürk Köşkü • Ayasofya Camii • Yason Burnu • Samsun

LUSTRA ve GARASTER YAYLALARI TURU DAHİL

Akşam Saat 23:30’da Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve Ordu'ya hareket.

VB.

Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Karadeniz'in 2.büyük şehri olan Ordu’ya varış. Güne güzel bir başlangıç yapmak üzere restoranda kahvaltımızı alıyoruz. Ardından eşsiz manzara eşliğinde teleferik ile Boztepeye çıkıyoruz. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğimiz manzarada serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Ordu’dan ayrılarak Giresun’a hareket. Giresun’dan geçerken panoramik olarak Giresun Kalesi ve Giresun Adasını görerek köftesi ile meşhur Akçaabat'da öğle yemeği molası veriyoruz.Sonrasında bıçakları ile ünlü Sürmene'de alış veriş molası verip , yöreye has bir çay fabrikasına girerek çayın işlenişi hakkında bilgi alıyoruz.Ardından Fırtına Vadisi manzarası eşliğinde Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalegon mevkiinden yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında kartpostallarda sıkça gördüğümüz Gelin Tülü Şelalesi'ni de fotoğraflama imkanı buluyoruz.Ardından Uzungöl'e hareket.Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası sonrası göl kenarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.Molamız sonrasında transfer araçlarımıza geçerek Lustra - Garaster Yaylası turumuza başlıyoruz.Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanacağız. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Ardından Trabzon'daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

BATUM'A GEÇİŞLER İLE İLGİLİ

►Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir. 
►Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne ve babanın ikisinin beraber yanında olmaması durumunda bulunmayan anne veya babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. 
►6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
►Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 
►Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
►KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
►30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır. 
►Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentamız sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir yada kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
►Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan acentamız sorumlu tutulamaz.

 

VB.

Sabah açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız Atatürk'ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Sonrasın da dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye gümüş işçiliğinin tanıtılması sonrası günümüzde Camii olarak kullanılan Ayasofya (Kilisesi ) Camiini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. ( Sümela Manastırı tadilattan yeni çıktığı için açık olan bölümler gezilecektir.) Öğle yemeğimizi vadi içerisindeki restoranlarda alabiliriz.Sonrasında Ordu'ya hareket. Vakfıkebir'de süt ve süt ürünleri alışveriş molası ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’nun meşhur fındık ve mamülleri için alışveriş imkanı ardından eski sahil yolundan Samsun’a hareket. Yol güzergahımızda Yunan mitolojilerini de konu olmuş bir yarımada olan ‘’Yason Burnu’’daki Jason's Church veya (antik ismi Hagios Nikolaas) diye de bilinen Kiliseyi de görüp, Kurtuluş Savaşı’nın simgesi Samsun’a varış. Bandırma Vapuru gezisi sonrası, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı noktaya dikilen Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı sayılan Atatürk Anıtı ve çok özel Gazi Müzesi ziyaretlerini de yaptıktan sonra Ankara’ya hareket. Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası, neşeli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız ile birlikte akşam saatlerinde Ankara'ya varış.

VB.