UÇAKLI VE TRENLİ ERZURUM KARS TURU

Ankara Hareketli
TALEP GÖNDER

UÇAKLI ve TRENLİ ERZURUM KARS TURU

DOĞU EKSPRESİ ve ANADOLUJET HAVAYOLLARI İLE ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ
Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii,Rüstem Paşa Hanı , Erzurum Kongre Binası, Ani Harabeleri, Sarıkamış Şehitliği,Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi,Boğaztepe Peynir Köyü,Çıldı Gölü Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Merkez Camii (Ortodoks Kilisesi), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi)

UÇAKLI BAŞLANGIÇ : Sabah saat 07:45’de Esenboğa havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma.Gerekli bagaj ve bilet işlemlerinden sonra Anadolu Jet tarifeli seferi ile saat 09:10’da  Erzurum’a hareket.Saat 10:30’da Erzurum havalimanına varış. Grubumuza ait otobüsümüze geçerek Sarıkamış’a hareket. İlk olarak Allahu Ekber Dağlarında Rus Savaşı sırasında şehit düşen askerlerimiz anısına yaptırılan Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz.Ardından Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ni de ziyaret edip , Sarıçam ormanları ve kristal karı ile meşhur Sarıkamış Kayak Merkezine hareket.Vereceğimiz serbest zaman ardından Kars'a hareket.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TRENLİ BAŞLANGIÇ

Trenli Turumuz 1 gün önce çıkacaktır.

17:55'de Ankara Tren Garından Doğu Ekspresi ile hareket.Yaklaşık 25 saat sürecek yolculuğumuz esnasında güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız.Dileyen misafirlerimiz trenin restoranından yararlanabilirler.18:35 'de Kars Tren Garına varış.Rehberimiz ile buluşma.Otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Boğatepe Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molası sonrasında kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezebilir, balıkçıların zorlu mücadelesini izleyebilirsiniz.Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek KAFKAS GÖSTERİSİ Programına katılıyoruz.)

VB.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz.Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii),Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında Kars merkeze dönüş. Öğle yemeği molası sonrasında Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz.Fevzi Paşa İlköğretim Okulu,Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

VB.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars’a özgü ( kaşar peyniri, gravyer peyniri, bal vb. ) ürünlerden almak için merkezde serbest zaman veriyoruz.Ardından Erzurum'a hareket.Erzurum’da; Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa hanında Oltu Taşı alış verişi için serbest zaman veriyoruz.Ardından Erzurum Kongre Binası’nın gezilmesinden sonra havalimanına hareket.Gerekli bagaj ve bilet işlemlerinden sonra AnadoluJet tarifeli seferi ile saat 21:35’de Ankara’ya hareket.23:05’de Esenboğa havalimanına varış ve gezimizin sonu.

VB.